Těhotenská fyzioterapie

Ženy jsou během těhotenství i po něm vystaveny citelným změnám, které negativně působí na držení těla, ale také na funkci pánevního dna.

Těhotenství

Období těhotenství rozdělujeme do tří trimestrů. V tom prvním žena nepociťuje výraznější fyzické změny. Mohou se měnit chutě k jídlu, vnímání pachů a dominuje častější únava. Postupem času, kdy se plod v těle ženy zvětšuje, začínají problémy s bolestmi páteře, přední části plosky nohou, ženy často pálí žáha a v neposlední řadě je vyvíjen velký tlak na pánevní dno, který způsobuje potíže s častějším močením a únikem moči. Kondice ženy postupně slábne, dolní končetiny natékají a dříve běžné aktivity se stávají náročnější.

Cílem těhotenské fyzioterapie je seznámit ženu s možnými následky těhotenství (plochonoží, rozestup břišní stěny/diastáza, močová inkontinence...), naučit ji, jak se těmto následkům vyhnout, ulevit ženě od bolestí, udržet tělo v kondici vhodnými cviky a připravit ženu na porod tak, aby nedošlo k poranění, popř. nástřihu hráze.

Období šestinedělí a po něm

Následky porodu císařským řezem a přirozenou cestou se částečně liší. U žen, které rodily císařským řezem, je důležitá péče o jizvu. Ta musí být pečlivá, jemná a rozhodně by neměla končit odchodem z porodnice. Nedostatečná péče o jizvu může v horizontu několika let způsobit bolesti v oblasti pánve, kyčelních kloubů a bederní páteře. Další souhrn a následky císařského řezu najdete v mém článku "Císařský řez na přání, ano nebo ne...?".
Ženy rodící přirozenou cestou mohou trpět únikem moči, během porodu může dojít k poranění hráze a svalů pánevního dna a mohou se projevit také sexuální problémy, silná a dlouhotrvající menstruace, bolesti kostrče atd.

V období po šestinedělí se zaměřuji na terapii pánevního dna, na rozestup břišních svalů/diastázu a na následky porodu ať už vaginálního či císařským řezem. Podrobnosti o tom, jak probíhá terapie pánevního dna najdete zde.

Milé maminky, není pravidlem, že po porodu musíte trpět únikem moči či stolice. Správně zvolená fyzioterapie a její dávkování ať už během těhotenství nebo po něm vám pomůže vrátit se zpět do běžného života, tak neváhejte a přijďte pro sebe něco udělat.

          POHODOVÁ UVOLNĚNÁ MAMINKA  =  POHODOVÉ A RELAXOVANÉ MIMINKO

Chci se objednat

Ohlasy klientek

Absolvovala jsem předporodní ošetření pánevního dna podle Ludmily Mojžíšové. Po terapii jsem pociťovala úlevu od blokád. Porod proběhl bez nástřihu nebo natržení hráze. Jsem spokojená. Skvělá součást přípravy k porodu. Doporučuji!

renča

Těhotenskou fyzioterapii jsem vyhledala kvůli bolestem kostrče. Na každou terapii jsem se těšila a po terapii jsem odcházela bez bolesti a s dobrou náladou. Před porodem jsem masírovala hráz a nechala jsem si ošetřit pánevní dno pro jeho uvolnění. U porodu jsem měla svou porodní asistentku. Nebylo třeba nástřihu ani nedošlo k poranění hráze. podle mě je důležitá prevence a pocit, že jsem pro pohodový porod udělala vše, co jsem mohla. Protáhnutí je příjemné a jednotlivé cviky jsou jednoduché a přiměřené i v pokročilém těhotenství a i v době, kdy už se člověku nechce ani vstávat.

ivča

Jsem spokojená na 100%. Dozvěděla jsem se plno užitečných rad na zmírnění bolesti. Změny k lepšímu rozhodně. Před porodem jsem si nechala ošetřit pánevní dno metodou Mojžíšové. Těhotenská fyzioterapie mi neskutečně pomohla a vyhnula jsem se tak císařskému řezu a porod proběhl bez nástřihu a poranění.

Tereza Fábryová

Jak terapie, tak cvičení mi velmi pomohlo a bolesti SI skloubení ustoupily. Porod proběhl rychle, bez nástřihu. určitě doporučuji, je to čas věnovaný sobě samotné v příjemném prostředí se skvělou fyzioterapeutkou :)

Tereza Z.

Kontakt

Mgr. Lucie Antošíková

+420 604 793 255 - objednávky
lucie.antosikova@post.cz
(prosím, e-mail používejte jen k zasílání faktur a tiskopisů. Termíny k terapii poskytujeme pouze telefonicky.)

Adresa

FriendlyFyzio
Sokolovská 1224/30, Ostrava-Poruba

IČ: 06816967