Terapie jizev

Jizva po císařském řezu

Věnujeme se ošetřování jizev po břišních operacích, nástřizích
hráze, laparoskopiích, plastikách...

O jizvu je třeba začít pečovat co nejdříve - o tu malou i o tu velkou, o čerstvou i několik desítek let starou. Jizva může být aktivní i několik desítek let nebo se může aktivní stát.

Naším cílem, je mít jizvu neaktivní, tedy:
➡️ na pohmat nerozeznáte rozdíl mezi jizvou a okolím,
➡️ jizva není oteklá (nepřesahuje kůži) a nesvědí
➡️ jizva je volná, pohyblivá, bez pocitu tahu, štípání či pálení - a stejně tak tomu je když jizvu pohladíte, vytvoříte na ni tlak či tah
➡️ jizva má přirozenou barvu těla, je světlá a splývá s okolím,
➡️ není vtažená dovnitř

Ženy mohou na terapii dojít přímo k nám nebo ženám (i mužům) po břišních operacích nabízíme ošetření přímo doma nebo v nemocnici.
➡️ Naučíme vás, jak pečovat o jizvu a samozřejmě vám jizvu ošetříme,
➡️ ukážeme si, jak jizvě a tělu dopomoci k úspěšné rekonvalescenci,
➡️ podpoříme vaše bříško šátkem a naučíme vás, jak s ním pracovat,
➡️ doporučíme a ukážeme vám vhodné cviky,
➡️ ukážeme vám jak manipulovat s břemeny (miminkem), aby tělo netrpělo a vše, co bude potřeba.


Chci se objednat

Ohlasy klientek

Na fyzioterapii pánevního dna jsem se rozhodla jít ze zvědavosti. Zajímalo mě v jaké kondici se po dvou porodech nachází mé pánevní dno a v jakém stavu je mé břicho/diastáza.
Během čtyř měsíců došlo ke zlepšení v oblastech, ve kterých  jsem si myslela, že nemám problém a že jsou prostě běžné. Znatelně se mi upravila bolestivost menstruace, úplně zmizely občasné zácpy a v neposlední radě se prodloužila doba, ve které jsem schopna vydržet s nutkáním na malou stranu.
Určitě bych doporučila terapii všem ženám, které již nějaké potíže mají, ale i těm které si jako já myslí, že žádné nemají, ale chtějí se třeba jenom dozvědět něco více o svém těle a třeba u nich dojde k úlevě v oblastech, které ani neočekávaly. Je třeba jenom odhodit zbytečný stud a o věcech začít mluvit!!

Klára

Chtěla jsem jen poporodní kontrolu pánevního dna. Dostala jsem cviky, které doma cvičím a s dosavadními výsledky spokojena jsem. Neměnila bych nic. Příjemné a útulné prostory, milá fyzioterapeutka s evidentním zájmem pomoci, vstupní dotazník a povídání o pánevním dnu se mi líbilo. Přístup byl skvělý, individuální a vlastně celý průběh terapie mi moc vyhovoval. Děkuji za to!

Klára JaRešová

Fyzioterapii pánevního dna jsem absolvovala kvůli trvajícím pooperačním bolestem pánevního dna (kostrče). Již asi po 14 dnech začaly problémy ustupovat a když něco začne znovu zlobit, tak již vím, jak si pomoci. Jsem velmi spokojená. Nemám, co bych vytkla. Určitě doporučuji. Předtím jsem absolvovala rehabilitace ve dvou zdravotnických zařízeních a, a to bez většího úspěchu.

Hanka

Terapii jsme se rozhodla absolvovat kvůli opakovaným potratům. Terapie byla velmi zajímavá a přínosná. Věřím, že nyní už vše dopadne dobře a náš sen si splníme. Zároveň jsem moc ráda, že vím, na koho se obrátit v případě jakýchkoliv problémů v budoucnu. Možná bych na začátku předem uvítala informaci, jak probíhá vstupní vyšetření. Jelikož jsem byla krátce po spontánním potratu, měla jsem trošku strach, jak to mé tělo zvládne, ale bylo to v pohodě :) Rozhodně bych terapii pánevního dna doporučila. Myslím, že každá žena by měla mít přehled o svém pánevním dnu a vědět, že různé problémy nemusí být neodstranitelné.

PAVLÍNA

S terapií jsem maximálně spokojená, jsem moc ráda, že jsem k Lucce na terapii šla, moc mi pomohla naučit správně pracovat se svaly pánevního dna, úplně jsem zapomínala i na jakoukoliv relaxaci svalů pánevního dna, která je taky velmi důležitá. Nyní po dvou porodech a terapii, si již mohu svobodně kýchnout, za což patří ještě jednou mé velké DĚKUJI, jako bonus navíc se zmírnily bolesti hlavy, nemám bolesti při menstruaci a skoro zmizely problémy se zácpou. Neměnila bych vůbec nic. Jsem 100% spokojená. Určitě doporučuji terapii dalším ženám, není vůbec důvod k obávám a ostychu. Můj gynekolog mi doporučil laserový zákrok o možnosti fyzioterapie se nezmínil, a když jsem se jej na tuto možnost ptala, zdálo se mu to zcela zbytečné. Já jsem moc ráda, že jsem nedala na jeho rady a zkusila jsem fyzioterapii, výsledek je více než super ♥️

Iva landecká

Jsem naprosto spokojená, potíže po porodu vymizely, břicho se zmenšilo, cítím se fit. Určitě doporučuji

Sylvie Z.

Fyzioterapii jsem se rozhodla navštívit kvůli zjištěnému poklesu pánevního dna, šlo o prevenci. Terapie splnila mé očekávání,velká spokojenost, bez výhrad :-)), nic bych neměnila! Doporučuji všem ženám..příjemné prostředí,milá slečna fyzioterapeutka a profesionálka

Marcela

Kontakt

Mgr. Lucie Fickerová

+420 604 793 255
friendlyfyzio@seznam.cz

Online rezervace vstupního vyšetřeníOnline rezervace masáží

Adresa

FriendlyFyzio
Zednická 1109/2
Ostrava-Poruba

IČ: 06816967